Inregistreaza-Te Acum

Login

Pierdut Parola

Pierdut parola? Vă rugăm să introduceți adresa de e-mail. Veți primi un link și va crea o nouă parolă prin e-mail.

Adăugați întrebare

Trebuie sa te autentifici pentru a pune întrebări.

Login

Inregistreaza-Te Acum

register content/ trebuie editat

Actualizarea situației COVID-19 pentru UE / SEE și Marea Britanie, începând cu 7 iunie 2020


Datele prezentate pe această pagină au fost colectate între orele 6:00 și 10:00 CET Renunțare la răspundere: Actualizările naționale sunt publicate la ore diferite și în zone de timp diferite. Acest lucru și momentul în care ECDC trebuie să proceseze aceste date poate duce la discrepanțe între numerele naționale și cele publicate de ECDC. Utilizatorii sunt sfătuiți să utilizeze toate datele cu precauție și conștientizarea limitărilor acestora. Datele sunt supuse unor corecții retrospective; Seturile de date corectate sunt lansate de îndată ce procesarea datelor naționale actualizate a fost finalizată.


Începând cu 7 iunie 2020, 1 435 607 de cazuri au fost raportate în UE / SEE și Marea Britanie: Regatul Unit (284 868), Spania (241 310), Italia (234 801), Germania (183 979), Franța (153 634), Belgia (59 072), Olanda (47 335), Suedia (43 887), Portugalia (34 351), Polonia (25 986), Irlanda (25 183), România (20 290), Austria (16 822) , Danemarca (11 924), Cehia (9 567), Norvegia (8 504), Finlanda (6 964), Luxemburg (4 035), Ungaria (3 970), Grecia (2 952), Bulgaria (2 711), Croația (2 247), Estonia (1 931), Islanda (1 806), Lituania (1 705), Slovacia (1 528), Slovenia (1 494), Letonia (1 086), Cipru (960), Malta (622) și Liechtenstein (83). Începând cu 7 iunie 2020, în UE / SEE și Marea Britanie au fost raportate 168 699 de decese: Regatul Unit (40 465), Italia (33 846), Franța (29 142), Spania (27 135), Belgia (9 580) ), Germania (8 668), Olanda (6 011), Suedia (4 656), Irlanda (1 670), Portugalia (1 474), România (1 318), Polonia (1 153), Austria (672), Danemarca (587), Ungaria (542), Cehia (327), Finlanda (322), Norvegia (238), Grecia (180), Bulgaria (160), Luxemburg (110), Slovenia (108), Croația (104), Lituania (71), Estonia (69), Slovacia (28), Letonia (25), Cipru (18), Islanda (10), Malta (9) și Liechtenstein (1).

EU/EEA si UKCazuriDeceseCazuri raportate la 100 000 cetateniDecese raportate la 100 000 cetateni
United_Kingdom28486840465428.460.9
Spain24131027135516.558.1
Italy23480133846388.556.0
Germany1839798668221.910.5
France15363429142229.343.5
Belgium590729580517.283.9
Netherlands473356011274.734.9
Sweden438874656431.045.7
Portugal343511474334.114.3
Poland25986115368.43.0
Ireland251831670518.934.4
Romania202901318104.26.8
Austria16822672190.17.6
Denmark11924587205.710.1
Czechia956732790.03.1
Norway8504238160.04.5
Finland6964322126.25.8
Luxembourg4035110663.918.1
Hungary397054240.65.5
Greece295218027.51.7
Bulgaria271116038.62.3
Croatia224710454.92.5
Estonia193169146.25.2
Iceland180610510.82.8
Lithuania17057161.12.5
Slovakia15282828.10.5
Slovenia149410872.35.2
Latvia10862556.41.3
Cyprus9601880.71.5
Malta6229128.61.9
Liechtenstein831218.92.6
Total1435607168699  


Distribuția cazurilor de COVID-19 confirmate de laborator în UE / SEE și Marea Britanie, începând cu 7 iunie 2020


Distribuirea cazurilor de COVID-19 confirmate de laborator în UE / SEE și Marea Britanie


Distribuția geografică a COVID-19 în UE / SEE și Marea Britanie, începând cu 7 iunie 2020


Distribuția geografică a COVID-19 în UE / SEE și Marea Britanie, începând cu 7 iunie 2020

Sursa https://www.ecdc.europa.eu/

Despre Administrator

Inginer de mediu

Urmariți-Mă

Lasă un răspuns